Головна
Карта сайту
Контакти
Aвтотак на Facebook  Aвтотак на Twitter   044 230 02 35 (вартість дзвінків згідно тарифів вашого оператора)
 
 

CEE'D - від 9 077 грн/міс. RIO - від 9 363 грн/міс. Tiggo - від 9 283 грн/міс. SPORTAGE - від 14 068 грн/міс. Niro - від 12 563 грн/міс. NIVA - від 8 224 грн/міс. Stonic - від 9 071 грн/міс. LADA GRANTA - від 5 518 грн/міс. LADA 4x4 - від 5 672 грн/міс. X-RAY - від 6 931 грн/міс. VESTA - від 7 052 грн/міс. JAC J4 - від 6 535 грн/міс. JAC S2 - від 6 819 грн/міс.

"Укравто" затіяла переїзд: Chevrolet Aveo незабаром робитиметься в Україні

23.02.2011

Chevrolet Aveo незабаром робитиметься в Україні. Минулого тижня корпорація "Укравто" оголосила, що з кінця поточного року переносить виробництво моделі з польського заводу FSO на Запорізький автозавод. Це дозволить дозавантажити підприємство, потужності якого використовуються менш ніж наполовину.

Виробництво Chevrolet Aveo на потужностях Запорізького автозаводу (ЗАЗ; входить в корпорацію "Укравто") почнеться в січні наступного року, заявив журналістам у кінці минулого тижня перший заступник голови правління ЗАЗа Юрій Плечун. "Зараз ведеться демонтаж старого устаткування, йдуть підготовчі роботи",- уточнив він.

Про переговори з General Motors (GM; володіє брендом Aveo) про відкриття виробництва на ЗАЗе президент "Укравто" Таріел Васадзе заявив у кінці минулого року. Компанія планувала перенести на ЗАЗ устаткування з польського заводу FSO, де вона збирала Aveo для ринків Євросоюзу. Через кризу виробництво на FSO практично припинилося. На ЗАЗе міра локалізації Aveo повинна скласти 60%. Інші подробиці контракту виробник не розголошує. "Це комерційна інформація. Поки про неї рано говорити",- заявив голова правління ЗАЗа Микола Євдокименко.


Aveo займе місце "Славути" (ЗАЗ 1103), знятої з виробництва в січні. Зараз потужності підприємства завантажені менш ніж на 50%, говорить гендиректор інформаційно-аналітичної групи AUTO - Consulting Олег Омельницький.

Це не перший крок на шляху до оновлення лінійки легкових автомобілів, що випускаються на підприємстві. На початку вересня компанія представила новий легковий автомобіль ЗАЗ Forza, розроблений на базі китайського Chery A13. Модель, виробництво якої розпочате з січня, повинна замінити в портфелі ЗАЗа Lanos. Відкриття виробництва Aveo в Україні дозволить понизити вартість моделі. "Наприклад, Chery A13 китайської зборки коштує в Україні від 90 тис. грн., а ЗАЗ Forza, який ЗАЗ робить на базі A13 - від 80 тис. грн.",- відмічає пан Омельницький. Зараз Chevrolet Aveo поставляється в Україну з Кореї. У Україні мінімальна ціна моделі складає 92,9 тис. грн. ($11, 6 тис.), моделі з кузовом типу хетчбек - від 99,6 тис. грн. ($12, 4 тис.).

Chevrolet Aveo належить до автомобілів класу B і є в нім лідером продажів. За підсумками 11 місяців в Україні продані 4,6 тис. цих автомобілів з часткою ринку 24,2%.0 Об'єм двигуна у базових моделях складає 1,5 л, потужність - 85 л. с. Основними конкурентами є Skoda Fabia, Hyundai Getz, Ford Fiesta (дані AUTO - Consulting). Компанія планує продавати Chevrolet Aveo і на експортних ринках, зокрема в Росії.


Зараз в РФ модель робиться на заводі "Автотор" у Калінінграді, а з 2012 року група ГАЗ почне зборку Aveo нового покоління на підприємстві в Нижньому Новгороді (потужність - 30 тис. автомобілів в рік). У російському представництві GM повідомили, що не знають про плани "Укравто" відносно постачань в РФ. Найімовірніше тепер на російському ринку продаватимуться два покоління Chevrolet Aveo. "Завод в Калінінграді повинен закінчити випуск Aveo попереднього покоління до 2012 року. З цієї миті їх постачанням може зайнятися ЗАЗ",- вважає Олег Омельницький. Якщо автомобілі відрізнятимуться за ціною і характеристиками, ЗАЗ має усі шанси закріпитися на російському авторинку, відмічає аналітик  Eavex Capital Оксана Ляшук.


По матеріалах Комерсант-Україна| | More