Головна
Карта сайту
Контакти
Aвтотак на Facebook  Aвтотак на Twitter   044 230 02 35 (вартість дзвінків згідно тарифів вашого оператора)
 
 

CEE'D - від 9 077 грн/міс. RIO - від 9 363 грн/міс. Tiggo - від 9 283 грн/міс. SPORTAGE - від 14 068 грн/міс. Niro - від 12 563 грн/міс. NIVA - від 8 224 грн/міс. Stonic - від 9 071 грн/міс. LADA GRANTA - від 5 518 грн/міс. LADA 4x4 - від 5 672 грн/міс. X-RAY - від 6 931 грн/міс. VESTA - від 7 052 грн/міс. JAC J4 - від 6 535 грн/міс. JAC S2 - від 6 819 грн/міс.

Продаж нових легкових автомобілів в Україні стоїть на місці

07.12.2012

Продажі нових легкових автомобілів в Україні стоять на місці – результат за підсумками десяти місяців 2012-го лише на 3% перевищив показник аналогічного періоду минулого року, пише журнал Корреспондент.

За підсумками десяти місяців 2012 року в Україні, за даними, наданими Корреспонденту компанією НІКО, знайшли власників 180 тис. нових легковиків. Це всього лише на 5 тис. краще (зростання – під 3%), ніж за той же період роком раніше. Для ринку, який до кризи переступив через позначку 600 тис., це мізер.

Видання при цьому зазначає, що початок року вселяв торговцям деякі надії. Продажі в перших двох кварталах йшли з випередженням торішнього графіка на 9-10%. Але проти економіки не попреш: ніякий маркетинг або акції від автодилерів не могли підвищити доходи населення, вдихнути в українців споживчий оптимізм і вплинути на кредитну політику банків, які нарощують ставки за автопозиками.

Тому надалі співвітчизники припинили активно скуповувати чотириколісні засоби пересування, і весь початковий заділ був з’їдений наступним падінням, пише Корреспондент.

“Ринок, на жаль, не виправдав покладених надій”, – говорить Андрій Нестеренко, гендиректор компанії Ніссан Україна.
Видання додає, що тепер українців очікує проходження пройденого. За оцінками Ярослава Вовка, директора департаменту маркетингу і реклами концерну НІКО Менеджмент, прогноз об’єму ринку за підсумками поточного року – ті ж 220 тис. проданих нових машин, що і в 2011-му.

За прогнозами експертів, нинішній рівень збережеться, можливе навіть незначне зростання. Однак, Україна залишається потенційно “смачним пирогом” – в Європі продажі скорочуються, і на передній план для автовиробників виходять країни, що розвиваються, в тому числі і Росія з Україною.

За даними видання, найуспішнішою маркою на українському ринку за підсумками десяти місяців 2012-го стала Hyundai. Продажі корейців – 17,1 тис. машин, майже на 3 тис. більше, ніж у вітчизняного ЗАЗ, що йде слідом.
Разом з тим, хоча в чисельному вираженні продажі корейців за вказаний період впали на 8,3%, в порівнянні з аналогічним торішнім показником, як скоротилася і їх частка на ринку (з 10,7% до 9,5%), основні конкуренти – ЗАЗ і російський ВАЗ – втратили ще більше.

Запорізькі автомобілі продемонстрували негативну динаміку продажів на рівні 12% і знизили ринкову частку до 8,2%. А автовиробник з берегів Волги став на 40% рідше знаходити в Україні охочих придбати його продукцію. Підсумком стало зменшення частки ринку ВАЗ з 13,8% до 8%.

Побратим Hyundai по концерну – Kia – став четвертим в загальноукраїнському заліку за ринковою часткою, показавши при цьому значне зростання продажів – майже 55%

Джерело: Корреспондент

| | More