Головна
Карта сайту
Контакти
Aвтотак на Facebook  Aвтотак на Twitter   044 230 02 35 (вартість дзвінків згідно тарифів вашого оператора)
 
 

CEE'D - від 9 077 грн/міс. RIO - від 9 363 грн/міс. Tiggo - від 9 283 грн/міс. SPORTAGE - від 14 068 грн/міс. Niro - від 12 563 грн/міс. NIVA - від 8 224 грн/міс. Stonic - від 9 071 грн/міс. LADA GRANTA - від 5 518 грн/міс. LADA 4x4 - від 5 672 грн/міс. X-RAY - від 6 931 грн/міс. VESTA - від 7 052 грн/міс. JAC J4 - від 6 535 грн/міс. JAC S2 - від 6 819 грн/міс.

Власники автотранспорту отримали нові гарантії

08.11.2012

У вівторок 6 листопада 2012 р. вступив в силу закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" (№ 5090-VI, 05.07.2012).
 
Згідно зі змінами, збільшено розмір страхової суми за шкоду, заподіяну автомобілю - до 50 тис. гривень на одного потерпілого. Якщо загальний розмір шкоди за одним страховим випадком перевищує п'ятикратну страхову суму, відшкодування кожному потерпілому пропорційно зменшується. Збільшена і страхова сума за шкоду, заподіяну здоров'ю потерпілих. Тепер вона становить 100 тис. гривень на одного потерпілого.
 
Мінімальний розмір страхового відшкодування (регламентної виплати) за шкоду, пов'язану із стійкою втратою працездатності потерпілим внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, становить: у разі встановлення I групи інвалідності - 36 мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановлених законом на дату настання страхового випадку; II групи інвалідності - 18 мінімальних заробітних плат, а для III групи інвалідності - 12 мінімальних заробітних плат.
 
У разі визнання неповнолітньої (малолітньої) особи дитиною-інвалідом - 18 мінімальних заробітних плат. Для договорів міжнародного обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів "Зелена карта" Кабінет міністрів встановив єдині максимальні розміри страхових платежів за такими договорами для повних членів МТСБУ. Повними членами цієї організації є страхові компанії "Універсальна", "Дженералі Гарант", "Оранта", "АСКА", "ІНГО Україна", "УСК" Княжа Вієнна Іншуранс Груп ","СТДВ"Глобус", "УТСК", "ПЗУ Україна","ПРОСТО-страхування","ТАС","УНІКА","Перша".
Тільки ці компанії або їх агенти можуть продавати "Зелену карту".
 
Впорядкована робота страхових агентів. Тепер, купуючи поліс не в страховій компанії, в іншій точці продажу - будь це офіс або придорожній автомобіль, необхідно перевірити у такого агента документи, згідно з якими він уповноважений укласти договір страхування. Відтепер такі посередники пов'язані зі страховою компанією документально, отримують кваліфікацію та реєстрацію в реєстрі МТСБУ та відповідальність за їх діяльність несе страхова компанія.
 
Слід звернути увагу, що поліс, що видається власнику автомобіля, вноситься в єдину базу даних Моторного бюро, і кожен застрахований може перевірити його легітимність, зайшовши на сайт цієї організації. У разі визнання вимог заявника обгрунтованими, СК повинна прийняти рішення про здійснення страхового відшкодування (регламентної виплати) та виплатити його. Якщо відшкодування витрат на проведення відновлювального ремонту пошкодженого майна (транспортного засобу) з урахуванням зносу здійснюється безпосередньо на рахунок потерпілого (його представника), сума, що відповідає розміру оціненого збитку, зменшується на суму визначеного відповідно до законодавства податку на додану вартість. При цьому доплата в розмірі, що не перевищує суми податку, здійснюється за умови отримання страховиком документального підтвердження факту оплати проведеного ремонту.
 
Якщо документи не надані, СК має право зробити оцінку сама та справити регламентну виплату. Відзначимо, що в страховій практиці часто зустрічаються випадки, коли громадянин з метою економії коштів страхує автомобіль в іншій місцевості або змінюючи дані про себе, наприклад, час водійського стажу. Якщо при виплаті такий обман виявиться, то особа, відповідальна за шкоду, заподіяну в результаті ДТП, зобов'язана компенсувати страховику 50% виплаченого страхового відшкодування.
 
Джерело: auto.tsn.ua
| | More