Головна
Карта сайту
Контакти
Aвтотак на Facebook  Aвтотак на Twitter   044 230 02 35 (вартість дзвінків згідно тарифів вашого оператора)
 
 

CEE'D - від 9 077 грн/міс. RIO - від 9 363 грн/міс. Tiggo - від 9 283 грн/міс. SPORTAGE - від 14 068 грн/міс. Niro - від 12 563 грн/міс. NIVA - від 8 224 грн/міс. Stonic - від 9 071 грн/міс. LADA GRANTA - від 5 518 грн/міс. LADA 4x4 - від 5 672 грн/міс. X-RAY - від 6 931 грн/міс. VESTA - від 7 052 грн/міс. JAC J4 - від 6 535 грн/міс. JAC S2 - від 6 819 грн/міс.

Президент вдруге ветував "автоцивілку"

12.06.2012

Глава держави вдруге відмовився підписувати зміни до закону про ОСЦВ. Про це пише "КоммерсантЪ-Украина".

11 червня до комітету Верховної Ради з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики надійшли поправки глави держави до законопроекту № 9462 "Про внесення змін до деяких законів щодо обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (автоцивілки)".


Цей документ був прийнятий в цілому ще 15 березня, проте 7 квітня президент Віктор Янукович ветував його, вимагаючи вилучити із закону норми, проти яких виступали великі страховики, зокрема про втрату контролю над страховими резервами.

Однак і в документі, прийнятому 17 травня, Віктор Янукович знову знайшов недопрацювання. Він не погодився з тим, що ДАІ має здійснювати контроль за наявністю договорів автоцивілки не тільки під час складання протоколів про порушення ПДР та оформлення матеріалів ДТП, але й під час проведення реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів.

"Це не що інше, як покладання на підрозділи міліції невластивого їм завдання, - сказано  в пропозиціях президента. - Основні завдання міліції визначено ст. 2 закону "Про міліцію", і до них належить забезпечення безпеки дорожнього руху, а не контроль за наявністю договорів автоцивілуи". Тому введення вимоги про наявність такого договору "істотно ускладнить порядок реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів".

Норма, проти якої виступив президент, має технічний характер, зазначають учасники ринку. Заступник голови правління однієї зі страхових компаній пояснив, що "до реєстрації автомобіля покупець не є його власником, і у нього не виникає майнового інтересу в страхуванні своєї відповідальності".

Але навіть ця відстрочка вигідна страховикам, оскільки віддаляє дату набуття чинності закону, який чітко прописує розміри виплат постраждалим по здоров'ю, але не містить прямого дозволу підвищувати тарифи ОСЦВ.

Як повідомляли раніше експерти, вартість автоцивілки в деяких регіонах Україні збільшиться практично удвічі.

Джерело: kommersant.ua/

 

| | More