Головна
Карта сайту
Контакти
Aвтотак на Facebook  Aвтотак на Twitter   0 800 500 348 (безкоштовно з мобiльних та стацiонарних телефонiв в межах України)
 
 

CEE'D - від 5 728 грн/міс. RIO - від 5 246 грн/міс. Tiggo - від 4 743 грн/міс. SPORTAGE - від 8 387 грн/міс. Niro - від 8 444 грн/міс. NIVA - від 4 791 грн/міс. EMGRAND - від 3 993 грн/міс. Stonic - від 6 001 грн/міс. LADA GRANTA - від 3 439 грн/міс. LADA 4x4 - від 3 821 грн/міс. X-RAY - від 4 612 грн/міс. VESTA - від 4 285 грн/міс.

Українські автомобілісти можуть користуватися "європротоколом". Але не всі!

19.09.2011

З 19 вересня 2011 р. автомобілісти одержали право не викликати співробітників ДАІ для підтвердження аварії з метою подальшого одержання невеликих сум страхового відшкодування. Про це пише "Комерсант-Україна".

За допомогою "європротокола" можна оформляти ДТП без співробітників ДАІ, але ця послуга буде доступна лише тим водіям, які укладуть страховий договір після 19 вересня або переукладуть чинний на нових умовах.

Видані раніше поліси автоцивілки будуть діяти протягом визначеного терміну — до року, але Моторне (транспортне) страхове бюро (МТСБУ) звернулося до страховиків із проханням забезпечити безкоштовний обмін полісів.

Утім, розраховувати на виплату, що, за словами президента МТСБУ Володимира Романишина, складе до 10 тис. грн (покриває 77% страхових випадків), можна буде тільки в тому випадку, якщо всі учасники ДТП мають нові поліси і бланки "європротоколу", пише видання.

Відсутність необхідності чекати співробітників ДАІ для оформлення ДТП зменшить кількість заторів у містах, говорить начальник центру безпеки дорожнього руху й автоматизованих систем при МВС Сергій Будник.

Разом з тим самостійна фіксація події дозволить винуватцеві ДТП уникнути адміністративної відповідальності. Зараз співробітники ДАІ при оформленні ДТП виписують штраф на 340-425 грн або позбавляють прав водія на 6-12 місяців.
Страховики після одержання заповненого "європротоколу" будуть збирати всі необхідні документи для оформлення виплати, тоді як дотепер цим займалися клієнти.

Крім того, СК не зможуть затягувати виплату відшкодування на термін до 6 місяців, оскільки закон зобов'язує розглянути заяву клієнта за 90 днів, а виплатити гроші протягом 15 днів після ухвалення рішення.

Проблемою є і те, що дотепер не затверджено граничну суму виплати по "європротоколу".

Держфінпослуг чотири рази відмовляла в узгодженні такої пропозиції МТСБУ. Перший заступник глави комісії Андрій Литвин повідомив "Ъ", що в п'ятницю Держфінпослуг одержала нову пропозицію по встановленню максимальної виплати при оформленні "європротоколу" на рівні 10 тисяч гривень із наступним збільшенням до 25 тисяч із 2013 року.

Джерело: pravda.com.ua| | More